• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #14-ARCA Lincoln Welders Truck Series
  • Print
    FLAT ROCK SPEEDWAY RESULTS 07/15/06 
    HERITAGE NEWSPAPERS 100 
       
    ARCA LINCOLN WELDERS TRUCK SERIES 
    TRUCK COUNT:17 
    FAST QUALIFIER: Paul Hahn (Canton, MI) 12.736 
    100-Lap Feature 
    1Bill Withers (Columbus, OH) 
    2Paul Hahn (Canton, MI) 
    3Nick Gullatta (Cleveland, OH) 
    4Kyle Partridge (Newport, MI) 
    5Duane Bischoff (Brookville, IN) 
    6Ron Wells (Riverside, Oh) 
    7Stan Maitlen (Greenville, OH) 
    8Randy Moyes (Grafton, OH) 
    9John Kasmierski (Toledo, Oh) 
    10Brad Yunker (Maumee, OH) 
    11Levi Mansfield (Oakwood, OH) 
    12Norm Weaver (Clarksburg, WV) 
    13Steve Christman (Ft. Wayne, IN) 
    14Mark Otting (Plainwell, MI) 
    15Bob Mikolaczak (Toledo, OH) 
    16Craig Meyers (Belleville, MI) 
    17Paul Vanderhoff (Morenci, MI) 
       
       
    ARCA CASITE FIGURE-8s 
    Fast Qualifier:  Jeremy Vanderhoof (Temperance, MI) 20.981 
    CAR COUNT: 16 
    Heats:  Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI), Danny Apperson (Flat Rock, MI)
    20-Lap Feature 
    1Billy Earley (Romulus, MI) 
    2Robbie Loving (Taylor, MI) 
    3Jeremy Vanderhoof (Temperance, MI) 
    4Jeremy Miller (Carleton, MI) 
    5Dennis Whisman (Brownstown, MI) 
    6Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI) 
    7Troy Herrmann (Taylor, MI) 
    8Danny Apperson (Flat Rock, MI) 
    9Sam Hall (Ecorse, MI) 
    10Chuck Pankow (Livonia, MI) 
    11Rick Romanini (Willis, MI) 
    12Randy Cronenwett, Jr. (Taylor, MI) 
    13Corey Bussell (Taylor, MI) 
    14Randy Roberts (Monroe, MI) 
    15Scott Apperson (Flat Rock, MI) 
    16Nick Bradley (Redford, MI) 
       
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS 
    Fast Qualifier A: Regan Ford (Dearborn Heights, MI)  13.368 
    Fast Qualifier B: John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI) 13.938 
    Fast Qualifier C: James Pankow (Livonia, MI) 14.297 
    CAR COUNT: 55 
    Heats:  Clyde McKee (Taylor, MI), Brian Graybill (Toledo, OH), Chris Hebert (Windsor, Ontario Canada),
    Eric Fitzpatrick (Memphis, MI), Eric Hart (Flat Rock, MI), Ian Jezylo (Lincoln Park, MI),
    James Pankow (Livonia, MI), Russ McGlade (Southgate, MI) 
    25-Lap A-Main Feature 
    1Tim Moore (Wyandotte, MI) 
    2Steve Cronenwett, Jr. (Flat Rock, MI) 
    3Regan Ford (Dearborn Heights,  MI) 
    4Terry Humphrey (Dearborn Hgts., MI) 
    5Dan Leppen (Romulus, MI) 
    6Rob Moore (Wyandotte, MI) 
    7Randy Demaggio (Wyandotte, MI) 
    8Rich Frantz (Taylor, MI) 
    9Tod Sturgeon, Jr. (Flat Rock, MI) 
    10Jeff Kurzyniec (Romulus, MI) 
    11Terry Lilley (White Lake Twp., MI) 
    12Danny Slater (Wyandotte, MI) 
    13Dave Tanner (Carleton, MI) 
    14Brian Graybill (Toledo, OH) 
    15Donald Burkhart (New Boston, MI) 
    16Gary Majchrzak (Romeo, MI) 
    17Derek Wiley (Belleville, MI) 
    18James Rae (Caleton, MI) 
    19David Kind (Trenton, MI) 
    20Clyde McKee (Taylor, MI) 
    21Chris Hebert (Windsor, Ontario Canada) 
    22Larry Smouthers (Taylor, MI) 
    23Cliff Tholen (Dearborn Hgts., MI) 
    24Chris Burkhart (New Boston, MI) 
       
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS 
    15-Lap B-Main Feature 
    1Ed Hindall (Maumee, OH) 
    2Chris Webber (Belleville, MI) 
    3Mitch Crider (Taylor, MI) 
    4Jeff Plumb (Willis, MI) 
    5John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI) 
    6Eric Fitzpatrick (Memphis, MI) 
    7Kevin Stepinski (Carleton, MI) 
    8Lonnie York (Romulus, MI) 
    9Jim Alvis (Chesterfield Twp., MI) 
    10Eric Hart (Flat Rock, MI) 
    11Ian Jezylo (Lincoln Park, MI) 
    12Ricky Romanini (Willis, MI) 
    13Al Hasenfrantz (Toledo, OH) 
    14Nick Bradley (Redford, MI) 
    15Paul Falkenburg (Sterling Heights, MI) 
    16Rich Abel (Trenton, MI) 
    17Tim Phillips (Taylor, MI) 
    18Jim Kourtakis (Farmington Hills, MI) 
    19Chris Diovardi (Redford, MI) 
    20John Huebner, Jr. (Flat Rock, MI) 
       
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS 
    10-Lap C-Main Feature 
    1James Pankow (Livonia, MI) 
    2Troy Brehmer (Toledo, OH) 
    3Jim Stocker (Clarkston, MI) 
    4Chris Fitzpatrick (Memphis, MI) 
    5Jeremy Hall (Taylor, MI) 
    6Tony Smouthers (Taylor, MI) 
    7Stephanie Bradley (Redford, MI) 
    8Russ McGlade (Southgate, MI) 
    9Chuck Lindenmunth (Romulus, MI) 
    10Tom Freeman, Jr. (Clayton, MI) 
       
Comments