• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #11-Royal Truck-Trailer/D & H Kenworth
  • Print
    FLAT ROCK SPEEDWAY RESULTS
    MORAN CHEVROLET 100 BY CORNWELL TOOLS
    (6-24-06) 
      
    ARCA ALLEN CHEVROLET-CADILLAC/BUDWEISER LATE MODELS
    FAST QUALIFIER:  Royce Cornett (Temperance, MI) 11.502
    LAST CHANCE:  Justin Schroeder (Canton, MI)
    100-Lap Feature
    1Royce Cornett (Temperance, MI)
    2Dave Kuhlman (Howell, MI)
    3Mike Jaynes (Canton, MI)
    4Dick Barker (North Street, MI)
    5Paul Pelletier (Trenton, MI)
    6Chris  Benson (New Boston, MI)
    7Dennis Strickland (Carleton, MI)
    8Greg Studt (New Boston, MI)
    9Stan Yee, Jr. (Roseville, MI)
    10Sean Monahan (Essex, Ontario Canada)
    11Michael Simko (Clarkston, MI)
    12Eric Lee (Macomb, MI)
    13Dan Ford, Jr. (Carleton, MI)
    14Steve Cronenwett (Flat Rock, MI)
    15Harold Fair, Jr. (Canton, MI)
    16Darrell Howard, Jr. (Milan, MI)
    17Randy Cronenwett (Taylor, MI)
    18Rob Randa (Fair Haven, MI)
    19Joe Hawes (Brownstown, MI)
    20Roger Blackstock (Richmond, MI)
    21Ron Allen (Lincoln Park, MI)
    22Brent Jack (Auburn, IN)
    23Steve Bunge (Monroe, MI)
    24Justin Schroeder (Canton, MI)
    ARCA CASITE FIGURE-8s
    Fast Qualifier:  Jeremy Vanderhoof (Temperance, MI)  20:865
    Heats:   Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI), Randy Cronenwett Jr. (Taylor, MI)
    20-Lap Feature
    1Dennis Whisman (Brownstown)
    2Randy Cronenwett (Taylor, MI)
    3Robbie Loving (Taylor)
    4Ricky Kargel (Flat Rock)
    5Jeremy Vanderhoof (Temperance)
    6Jeremy Miller (Carleton)
    7Billy Earley (Romulus)
    8Dan Apperson (Flat Rock)
    9Sam Hall (Ecorse, MI
    10Scott Apperson (Flat Rock)
    11Chuck Pankow (Livonia)
    12Cory Bussell (Taylor)
    13Jerry Vanderhoof (Flat Rock)
    14Randy Roberts (Monroe)
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    Fast Qualifier A: Regan Ford (Dearborn Heights, MI)  13:337
    Fast Qualifier B: Ed Hindall(Maumee, OH)  13:908
    Fast Qualifier C: Patrick Zorn (St. Clair, MI) 14.407
    Heats:  Randy Demaggio (Wyandotte, MI), Brian Graybill (Toledo, OH), John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)
    Eric Hart (Flat Rock, MI), Jeff Plumb (Willis, MI), Chris Diovardi (Redford, MI), Ricky Romanini (Willis, MI),
    Russ McGlade (Southgate, MI)
    25-Lap A-Main Feature
    1Regan Ford (Dearborn, MI)
    2Dave Tanner (Carleton, MI)
    3Tim Moore (Wyandotte, MI)
    4Steve Cronenwett, Jr. (Flat Rock, MI)
    5Clyde McKee (Taylor, MI)
    6Dan Lappen (Romulus, MI)
    7Terry Humphrey (Dearborn Heights, MI)
    8Randy DeMaggio (Wyandotte, MI)
    9Danny Slater (Wyandotte, MI)
    10Rick Grzych (Belleville, MI)
    11Rob Moore (Wyandotte, MI)
    12Jeff Kurzyniec (Romulus, MI)
    13Brian Norton (Lambertville, MI)
    14Tod Sturgeon, Jr. (Flat Rock, MI)
    15Brian Graybill (Toledo, OH)
    16Scott Selmi (Detroit, MI)
    17David Kind (Trenton, MI)
    18Gary Majchrzak (Romeo, MI)
    19Jason Burkhart (New Boston, MI)
    20Ben Harris (Mt. Clemens, MI)
    21Rich Frantz (Taylor, MI)
    22Michael Kieffer (Flat Rock, MI)
    23John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)
    24Earl Roth (Clarkston, MI)
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    15-Lap B-Main Feature
    1Ed Hindall (Maumee, OH)
    2Christopher Hebert (Windsor, Ontario Canada)
    3Eric Hart (Flat Rock, MI)
    4Kevin Stepinski (Carleton, MI)
    5Rich Abel (Trenton, MI)
    6Lonnie York (Romulus, MI)
    7Chris Burkhart (New Boston, MI)
    8Chris Webber (Belleville, MI)
    9Mitch Crider (Taylor, MI)
    10Ian Jezylo (Lincoln Park, MI)
    11Donald Burkhart (New Boston, MI)
    12Jim Alvis (Chesterfield Twp., MI)
    13Jeff Plumb (Willis, MI)
    14Larry Smouthers (Taylor, MI)
    15Paul Falkenburg (Sterling Heights, MI)
    16Christian Fleck (Cinton Twp., MI)
    17Chris Diovardi (Redford, MI)
    18Al Hasenfrantz (Toledo, OH)
    19Tom Freeman, Jr. (Clayton, MI)
    20Jim Kourtakis (Farmington Hills, MI)
    21John Huebner, Jr. (Flat Rock, MI)
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    10-Lap C-Main Feature
    1Scott Hosking (Knockee Twp., MI)
    2Ricky Romanini (Willis, MI)
    3Ben Estep (Wyandotte, MI)
    4Patrick Zorn (St. Clair, MI)
    5Chris Fitzpatrick (Memphis, MI)
    6Jim Stocker (Clarkston, MI)
    7James Pankow (Livonia, MI)
    8Russ McGlade (Southgate, MI)
    9Troy Brehmer (Toledo, Oh)
    10John Morawski (White Lake Twp., MI)
    11Tony Smouthers (Taylor, MI)
    12Stephanie Bradley (Redford, MI)
    13Nick Bradley (Redford, MI)
Comments