• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #6-Subway Sandwiches 100
  • Print
    FLAT ROCK SPEEDWAY RESULTS 05/27/06
    SUBWAY SANDWICHES NIGHT
    ARCA CASITE FIGURE-8s
    CAR COUNT: 20
    Fast Qualifier: Robbie Loving (Taylor, MI) 20.819
      
    20-Lap Feature
    1Dennis Whisman (Brownstown, MI)
    2Robbie Loving (Taylor, MI)
    3Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI)
    4Greg Studt (Monroe, MI)
    5Troy Herrmann (Taylor, MI)
    6Jeremy Vanderhoof (Carleton, MI)
    7Randy Cronenwett, Jr. (Taylor, MI)
    8Sam Hall (Ecorse, MI)
    9Chuck Pankow (Livonia, MI)
    10Ron Parker (Belleville, MI)
    11Eugene Worden (Wayne, MI)
    12Danny Apperson (Flat Rock, MI)
    13Billy Earley (Romulus, MI)
    14Andy Wilson (Newport, MI)
    15Corey Bussel (Taylor, MI)
    16Vern Okopski, Sr. (Clayton, MI)
    17Jeremy Miller (Carleton, MI)
    18Scott Apperson (Flat Rock, MI)
    19Randy Roberts (Monroe, MI)
    20Nick Bradley (Redford, MI)
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    CAR COUNT: 57
    Fast Qualifier A: Regan Ford (Carleton, MI)13.308
    Fast Qualifier B: Jason Burkhart (New Boston, MI)13.918
    Fast Qualifier C: Ben Estep (Wyandotte, MI) 14.586
    Heats: Russ McGlade (Southgate, MI), Tom Freeman, Jr. (Clayton, MI), Lonnie York (Romulus, MI),
    Ian Jezylo (Lincoln Park, MI), Mitch Crider (Taylor, MI), James Rae (Melvindale, MI), Brain Norton (Lambertville, MI),
    Bob Rae (New Boston, MI)
      
    25-Lap A-Main Feature
    1Dan Leppen (Romulus, MI)
    2Jeff Kurzyniec (Romulus, MI)
    3Tod Sturgeon, Jr.(Flat Rock, MI)
    4Regan Ford (Carleto, MI)
    5Bob Rae (New Boston, MI)
    6Danny Slater (Wyandotte, MI)
    7Randy Demaggio (Wyandotte, MI)
    8Steve Cronenwett, Jr. (Flat Rock, MI)
    9Clyde McKee (Taylor, MI)
    10Brian Norton (Lambertville, MI)
    11Rick Grzych (Belleville, MI)
    12Dave Tanner (Carleton, MI)
    13Brian Graybill (Toledo, OH)
    14Terry Humphrey (Dearborn Heights, MI)
    15Rob Moore (Wyandotte, MI)
    16Chris Burkhart (New Boston, MI)
    17Christopher Hebert (Windsor, Ontario Canada)
    18John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)
    19David Kind (Trenton, MI)
    20Larry Smouthers (Taylor, MI)
    21Rich Frantz (Taylor, MI)
    22James Rae (Melvindale, MI)
    23Gary Majchrzak (Romeo, MI)
    24Derek Wiley (Belleville, MI)
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    15-Lap B-Main Feature
    1Chris Webber (Belleville, MI)
    2Al Hasenfrantz (Toledo, OH)
    3Mitch Crider (Taylor, MI)
    4Rich Abel (Trenton, MI)
    5Jim Alvis (Chesterfield Twp., MI)
    6Cliff Tholen (Dearborn Heights, MI)
    7Kevin Stepinski (Carleton, MI)
    8Ed Hindall (Maumee, OH)
    9Donald Burkhart (New Boston, MI)
    10Jason Burkhart (New Boston, MI)
    11Chris Diovardi (Redford, MI)
    12Ian Jezylo (Lincoln Park, MI)
    13Tim Phillips (Taylor, MI)
    14Lonnie York (Romulus, MI)
    15Christian Fleck (Clinton Twp, MI)
    16James Pankow (Livonia, MI)
    17Pat Zorn (St. Clair Shores, MI)
    18Jamie Farmer (Ypsilanti, MI)
    19Chris Fitzpatrick (Memphis, MI)
    20Glenn Gregg (Leonard, MI)
    21John Huebner, Jr. (Flat Rock, MI)
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    10-Lap C-Main Feature
    1Tom Freeman, Jr.(Clayton, MI)
    2Ben Estep (Wyandotte, MI)
    3Nick Bradley (Redford, MI)
    4Paul Falkenburg (Sterling Heights, MI)
    5Jim Stocker Clarkston, MI)
    6Jim Kourtakis (Farmington Hills, MI)
    7Craig Lange
    8Stephanie Bradley (Redford, MI)
    9John Morawski (White Lake Twp., MI)
    10Tony Smouthers (Taylor, MI)
    11Jeremy Hall
      
Comments