• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #5-Leppen Chiropractic
  • Print
    FLAT ROCK SPEEDWAY RESULTS 06/10/06
    KENSLER RACING NIGHT
    SIMON EXCAVATING/ LEPPEN CHIROPRACTIC/ ARMED FORCES APPRECIATION NIGHT
    ARCA CASITE FIGURE-8s
    CAR COUNT: 17
    Fast Qualifier: Robbie Loving (Taylor, MI) 21.011     
    Heat: Ricky Kargel (Flat Rock, MI), Danny Apperson (Flat Rock, MI), Randy Roberts (Monroe, MI)
    20-Lap Feature
    1Jeremy Miller (Carleton, MI)      
    2Dennis Whisman (Brownstown, MI)      
    3Ricky Kargel (Flat Rock , MI)      
    4Billy Earley (Romulus, MI)      
    5Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI)      
    6Robbie Loving (Taylor, MI)      
    7Troy Herrmann (Taylor, MI)      
    8Danny Apperson (Flat Rock, MI)      
    9Randy Cronenwett, Jr. (Taylor, MI)      
    10Ron Parker (Belleville, MI)      
    11Chuck Pankow (Livonia, MI)      
    12Rand Roberts (Monroe, MI)      
    13Scott Apperson (Flat Rock, MI)      
    14Cory Bussell (Taylor, MI)      
    15Jeremy Vanderhoof (Temperance, MI)     
    16Nick Bradley (Redford, MI)      
            
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    CAR COUNT: 64
    Fast Qualifier A: Regan Ford (Dearborn Heights, MI) 13.254   
    Fast Qualifier B: Chris Hebert (Windsor, Ontario) 13.824    
    Fast Qualifier C: Paul Falkenburg (Sterling Heights, MI) 14.344   
    Heats: Randy DeMaggio (Wyandotte, MI), Terry Humphrey (Dearborn Heights, MI), Dan Leppen (Romulus, MI),
    Al Hasenfrantz (Toledo, OH), Ian Jezylo (Lincoln Park, MI), Michael Kieffer (Flat Rock, MI), Ben Estep (Wyandotte, MI)
    John Morawski (White Lake Twp, MI), James Rae (Carleton, MI)   
    50-Lap A-Main Feature
    1Tim Moore (Wyandotte, MI)      
    2Randy DeMaggio (Wyandotte, MI)      
    3Clyde McKee (Taylor, MI)      
    4Rich Frantz (Taylor, MI)      
    5Tod Sturgeon, Jr. (Flat Rock, MI)      
    6Terry Humphrey (Dearborn Heights, MI)     
    7Rick Romanini (Willis, MI)      
    8Dave Tanner (Carleton, MI)      
    9Justin Schroeder (Canton, MI)      
    10Gary Majchrzak (Romeo, MI)      
    11Dan Leppen (Romulus, MI)      
    12Rob Moore (Wyandotte, MI)      
    13David Kind (Trenton, MI)      
    14Steve Cronenwett, Jr. (Flat Rock, MI)     
    15Larry Smouthers (Taylor, MI)      
    16Regan Ford (Dearborn Heights, MI)      
    17Donald Burkhart (New Boston, MI)      
    18Cliff Tholen (Dearborn Heights, MI)      
    19Brian Graybill (Toledo, OH)      
    20Jason Burkhart (New Boston, MI)      
    21Bob Rae (New Boston, MI)      
    22Derek Wiley (Belleville, MI)      
    23Danny Slater (Wyandotte, MI)      
    24Jeff Kurzyniec (Romulus, MI)      
            
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    30-Lap B-Main Feature
    1Lonnie York (Romulus, MI)      
    2Chris Burkhart (New Boston, MI)      
    3John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)      
    4Kevin Stepinski (Carleton, MI)      
    5Jim Alvis (Chesterfield Twp., MI)      
    6Mitch Crider (Taylor, MI)      
    7Michael Kieffer (Flat Rock, MI)      
    8Rich Abel (Trenton, MI)      
    9Ian Jezylo (Lincoln Park, MI)      
    10Patrick Zorn (St. Clair, MI)      
    11Eric Hart (Flat Rock, MI)      
    12Christian Fleck (Clinton Twp., MI)      
    13Al Hasenfrantz (Toledo, Oh)      
    14Chris Hebert (Windsor, Ontario)      
    15Ed Hindall (Maumee, OH)      
    16Chris Diovardi (Redford, MI)      
    17Chris Webber (Belleville, MI)      
    18Tim Phillips (Taylor, MI)      
    19Scott Hosking (Knockee Twp., MI)      
    20John Huebner, Jr. (Flat Rock, MI)      
    21Earl Roth (Clarkston, MI)      
            
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    20-Lap C-Main Feature
    1Ben Estep (Wyandotte, MI)      
    2Chris Fitzpatrick (Memphis, MI)      
    3Jim Stocker (Clarkston, MI)      
    4Jeff Plumb (Willis, MI)      
    5Troy Brehmer (Toledo, OH)      
    6Nick Bradley (Redford, MI)      
    7Ricky Romanini (Willis, MI)      
    8Stepahine Bradley (Redford, MI)      
    9John Morawski (White Lake Twp, MI)     
    10Russ McGlade (Southgate, MI)      
    11James Pankow (Livonia, MI)      
    12Paul Falkenburg (Sterling Heights, MI)     
    13Jeremy Hall  (Melvindale, MI)      
    14James Rae (Carleton, MI)      
    15Tony Smouthers (Taylor, MI)      
    16Terry Sweeney (Ypsilanti, MI)      
    17Tom Freeman, Jr. (Clayton, MI)      
    18Jim Kourtakis (Farmington Hills, MI)      
    19Ron Fisher (Curtice, OH)      
            
    ARCA TOLEDO FACTORY STOCKS
    CAR COUNT: 17
    FAST QUALIFIER: Cory McCaughey (Toledo, OH) 14.397    
    HEATS:  Dave Golembiewski (Toledo, OH), Ryan Beabout (Toledo, OH), Craig Osenbaugh (Toledo, OH)
    20-Lap Feature
    1Matt Bunting (Toledo, OH)      
    2Pat Lesniewski (Oregon, OH)      
    3Rick Cousino, Jr. (Toledo, OH)      
    4Dave Golembiewski (Toledo, OH)      
    5Cory McCaughey (Toledo, OH)      
    6Landon Schuster (Toledo, OH)      
    7Craig Osenbaugh (Toledo, OH)      
    8Brian Ringger (Lambertville, MI)      
    9Dale Hiner (Toledo, OH)      
    10Ryan Beabout (Toledo, OH)      
    11Eric Huston (Erie, MI)      
    12Tim Shine (Toledo, OH)      
    13Art LaFreniere (Toledo, OH)      
    14Matt Ringger (Lambertville, MI)      
    15Rick Cousino (Toledo, OH)      
    16Josh Bunting (Toledo, OH)      
    17Jason Shinn (Taylor, MI)      
            
            
Comments