• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #2-NAPA Auto Parts Night
  • Print
      
    FLAT ROCK SPEEDWAY 04/29/06 RESULTS
    NAPA AUTO PARTS NIGHT
    ARCA ALLEN CHEVROLET-CADILLAC LATE MODELS
    CAR COUNT: 25
    FAST QUALIFIER:  Mike Jaynes (Livonia, MI)   11:392
    Heats: Rob Randa (Fair Haven, MI), Dick Barker (North Street, MI), Michael Simko (Clarkston, MI)
      
    50-Lap Feature
    1Michael Simko (Clarkston, MI)
    2Royce Cornett (Temperance, MI)
    3Dan Ford, Jr. (Monroe, MI)
    4Steve Cronenwett (Flat Rock, MI)
    5Paul Pelletier (Trenton, MI)
    6Dick Barker (North Street, MI)
    7Eric Lee (Macomb, MI)
    8Greg Studt (Monroe, MI)
    9Chris Benson (New Boston, MI)
    10Brent Jack (Auburn, IN)
    11Steve Bunge (Monroe, MI)
    12Randy Cronenwett (Taylor, MI)
    13Jim Thiel (Woodhaven, MI)
    14Joe Hawes (Brownstown, MI)
    15Rob Randa (Fair Haven, MI)
    16Bob Mikolajczyk (Erie, MI)
    17Mike Jaynes (Livonia, MI)
    18Dennis Strickland (Carleton, MI)
    19Justin Schroeder (Canton, MI)
    20Darrell Howard (Milan, MI)
    21Stan Yee, Jr. Roseville, MI)
    22Brian Orth (Waterville, MI)
    23Mark Dimitroff (Flat Rock, MI)
    DNS:  Mike Demars, Ron Allen
      
      
      
    ARCA CASITE FIGURE-8s
    CAR COUNT: 16
    Fast Qualifier: Jerry Lee, Jr. (Taylor, MI) 20.831
    Heat: Robbie Loving (Taylor, MI), Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI)
      
    20-Lap Feature
    1Robbie Loving (Taylor, MI)
    2Jeremy Vanderhoof (Carleton, MI)
    3Billy Earley (Romulus, MI)
    4Ricky Kargel (Flat Rock, MI)
    5Jeremy Miller (Carleton, MI)
    6Dennis Whisman (Brownstown, MI)
    7Ron Parker (Belleville, MI)
    8Chuck Pankow (Livonia, MI)
    9Scott Apperson (Flat Rock, MI)
    10Corey Bussel (Taylor, MI)
    11Troy Herrmann (Taylor, MI)
    12Randy Roberts (Monroe, MI)
    13Jerry Vanderhoof (Flat Rock, MI)
    14Jerry Lee, Jr. (Taylor, MI)
    15Andy Wilson (Newport, MI)
    16Vern Okopski, Sr. (Clayton, MI)
      
      
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    CAR COUNT: 56
    Fast Qualifier A: Regan Ford (Carleton, MI)  13:106
    Fast Qualifier B: Jim Alvis (Chesterfield Twp., MI)  13:889
    Fast Qualifier C: Nick Bradley (Redford, MI)  14:449
    Heats: Tod Sturgeon, Jr. (Flat Rock, MI), Rob Moore (Wyandotte, MI), Donald Burkhart (New Boston, MI),
    Chris Webber (Belleville, MI), Tim Phillips (Wyandotte, MI), Ian Jezylo (Lincoln Park, MI), Jim Stocker (Clarkston, MI), Stephanie Bradley (Redford, MI)
     
    25-Lap A-Main Feature
    1Regan Ford (Carleton, MI)
    2Rich Frantz (Taylor, MI)
    3Randy DeMaggio (Wyandotte, MI)
    4Steve Cronenwett, Jr. (Flat Rock, MI)
    5Tod Sturgeon, Jr. (Flat Rock, MI)
    6Brian Graybill (Toledo, OH)
    7Terry Humphrey (Dearborn Heights, MI)
    8Clyde McKee (Taylor, MI)
    9Tony Ortega (Riverview, MI)
    10Jeff Kurzyniec (Romulus, MI)
    11Steve Chartrand (Flat Rock, MI)
    12Dan Leppen (Romulus, MI)
    13Christopher Hebert (Windsor, Ontario Canada)
    14Ed Hindall (Maumee, OH)
    15Rick Grzych (Belleville, MI)
    16Jason Burkhart (New Boston, MI)
    17Rick Romanini (Willis, MI)
    18Danny Slater (Wyandotte, MI)
    19Derek Wiley (Belleville, MI)
    20Gary Majchrzak (Romeo, MI)
    21Donald Burkhart (New Boston, MI)
    22Michael Kieffer (Flat Rock, MI)
    23Rob Moore (Wyandotte, MI)
    24Eric Hart (Flat Rock, MI)
      
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    15-Lap B-Main Feature
    1John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)
    2James Rae (Melvindale, MI)
    3Jim Alvis (Chesterfield Twp., MI)
    4Mitch Crider (Taylor, MI)
    5Lonnie York (Romulus, MI)
    6Kevin Stepinski (Carleton, MI)
    7Tim Phillips (Wyandotte, MI)
    8Ben Harris (Mt Clemens, MI)
    9Rich Abel (Trenton, MI)
    10Christian Fleck (Clinton Twp., MI)
    11David Kind (Trenton, MI)
    12Ian Jezylo (Lincoln Park, MI)
    13Chris Diovardi (Redford, MI)
    14Larry Smouthers (Taylor, MI)
    15Earl Roth (Clarkston, MI)
    16Ben Estep (Wyandotte, MI)
    17Chris Webber (Belleville, MI)
    18Chris Burkhart (New Boston, MI)
      
      
    ARCA SUBWAY STREET STOCKS
    10-Lap C-Main Feature
    1Nick Bradley (Redford, MI)
    2Al Hasenfrtz (Toledo, OH)
    3Craig Lange  (Taylor, MI)
    4John Morawski (White Lake Twp., MI)
    5Jim Stocker Clarkston, MI)
    6Stephanie Bradley (Redford, MI)
    7Jim Kourtakis (Farmington Hills, MI)
    8Tom Freeman, Jr. (Clayton, MI)
    9John Huebner, Jr. (Flat Rock, MI)
    10Chris Fitzpatrick (Memphis, MI)
      
Comments