• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #10-Marco's Pizza School Bus Figure 8
  • Print
    FLAT ROCK SPEEDWAY RESULTS  
    MARCO'S PIZZA FIGURE-8 NIGHT  
    June 18, 2005  
       
    ARCA CASITE FIGURE-8'S  
    FAST QUALIFIER:  Jeremy Miller 21.048 (Carleton, MI)
    HEAT WINNERS:  Billy Earley (Monroe, MI), Jerry Lee, Jr.( Taylor, MI), Danny Apperson (Flat Rock, MI)
    30-Lap Feature  
    1. Robbie Loving (Taylor, MI) 10. Randy Roberts (Newport, MI)
    2. Dennis Whisman (Brownstown, MI) 11. Sam Hall (Ecourse, MI)
    3. Jeremy Miller (Carleton, MI) 12. Eugene Worden (Wayne, MI)
    4. Jerry Lee, Jr. (Taylor, MI) 13. Dave Lambert
    5. Jeremy Vanderhoof (Carleton, MI) 14. John Biszalick (Livonia, MI)
    6. Troy Herrmann (Taylor, MI) 15. Ron Parker (Belleville, MI)
    7. Billy Earley (Monroe, MI) 16. Chuck Pankow (Livonia, MI)
    8. Danny Apperson (Flat Rock, MI) 17. J.R. Bond (Monroe, MI)
    9. Jerry Vanderhoof (Brownstown, MI) 18. Jammy Cook
       
    MCR DWARF CARS  
    HEAT WINNERS: Jeff Slayton (Battle Creek, MI), Craig Meyers, Mike McManman, Jr. (Canton, MI)
    30-Lap Feature  
    1. Chad Goff (Whitmore Lake, MI) 12. Larry Dolbee (Mason, MI)
    2. Eric Hoffman (Grand Rapids, MI) 13. Bob Mayse
    3. Mike McManman, Sr. (Livonia, MI) 14. Mike McManman, Jr. (Canton, MI)
    4. Jeff Slayton (Battle Creek, MI) 15. Brian Isley
    5. Jr. Gould (Union City, MI) 16. Nick Shankes
    6. Mike McElway 17. Jon Miller
    7. Chad Chapman (Vasser, MI) 18. Doug Miller
    8. Craig Meyers 19. Jim Miller
    9. Harold Mitchem 20. Brenden Bayse
    10. Roger Balcom (Vermontville, MI) 21. Jon Wylie (Fowlerville, MI)
    11. Brent Meyers  
       
    ARCA 4-CYLINDER STOCKS  
    HEAT WINNERS: Jim Bridge (Perrysburg, OH), Ray McClure (Brownstown, MI)
    15-Lap Feature  
    1. Bill Litogot (Taylor, MI) 10. Mark Werth (Taylor, MI)
    2. Ray McClure (Brownstown, MI) 11. Michael Giles (Westland, MI)
    3. Kevin Stepinski (Flat Rock, MI) 12. Jim Bridge (Perrysburg, MI)
    4. Shawn Bershback (Royal Oak, MI) 13. Tom Riney (Westland, MI)
    5. Tim Casey (New Boston, MI) 14. Randy Jezylo (Brownstown, MI)
    6. Paul Garcia (Willis, MI) 15. Chris Thompson (Romulus, MI)
    7. Charles Sterling (Sterling Heights, MI) 16. Tina Snyder (Toledo, OH)
    8. William Hamilton (Auburn Hills, MI) 17. Gary Ambrus (Taylor, MI)
    9. Kathy Bradley (Westland, MI) 18. Jason Steinhurst (Toledo, OH)
       
    ARCA SCHOOL BUS FIGURE-8  
    HEAT WINNERS: Ray "The Animal" Gaddis (Suburban Oil), Dennis Whisman (Marco's Pizza)
    FEATURE WINNER:  Jeff Kurzyniec (Rod's Overhead Door)
    Robbie Loving (Michigan Mobile Glass), John Willenburg (Grosse Ile Police), Danny Gaddis (Suburban Oil),
    Ray "The Animal"Gaddis (Suburban Oil), Ray Dunlap (Independent Test Services), Dennis Whisman (Marco's Pizza)
    Bob Dillner (Domine Enterprises, G&J Cartage, Inland Waters, CMA Heavy Haul)
Comments