• Metakey
    2005 Flat Rock Speedway Event #6-Subway Sandwiches 100
  • Print

    FLAT ROCK SPEEDWAY RESULTS

    SUBWAY SANDWICHES 100

    MAY 28, 2005 

    ARCA CASITE FIGURE-8                                             CAR COUNT: 20

    Fast Qualifier:  Dennis Whisman 20.894 (Brownstown, MI)

    100-Lap Feature

    1. Troy Herrmann (Taylor, MI)

    11. Jeremy Vanderhoof (Carleton, MI)

    2. Jeremy Miller (Carleton, MI)

    12. Danny Apperson (Flat Rock, MI)

    3. Jerry Vanderhoof (Brownstown, MI)

    13. Randy Roberts (Newport, MI)

    4. Randy Cronenwett (Taylor, MI)

    14. John Biszalick (Livonia, MI)

    5. Jerry Lee, Jr. (Taylor, MI)

    15. Sam Hall (Ecorse, MI)

    6. Dave Lambert (Rockwood, MI)

    16. Chuck Pankow (Livonia, MI)

    7. Rich Apperson (Monroe, MI)

    17. Scott Apperson (Flat Rock, MI)

    8. Eugene Worden (Wayne, MI)

    18. Robbie Loving (Taylor, MI)

    9. Parker Wade (Riverview, MI)

    19. J.R. Bond (Monroe, MI)

    10. Billy Earley (Monroe, MI)

     

    ARCA SUBWAY STREET STOCK             CAR COUNT: 57

    Fast Qualifier A: Reagan Ford 13.133 (Carleton, MI)

    Fast Qualifier B: John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)

    Heats: Lyn Hall (Monroe, MI), Derek Wiley (Belleville, MI), Gary Majchrzak (Romeo, MI),

    Rich Abel (Trenton, MI), Bob Swanson (Taylor, MI), Chris Webber (Belleville, MI),

    Rick Romanini (Willis, MI), Christian Fleck (Clinton Twp., MI) 

    25 Lap A-MAIN Feature

    1. Dan Leppen (Romulus, MI)

    13. Derek Wiley (Belleville, MI)

    2. Regan Ford (Carleton, MI)

    14. Scott Selmi (Detroit, MI)

    3. Rick Grzych (Belleville, MI)

    15. Terry Humphrey (Dearborn Heights, MI)

    4. Jeff Kurzyniec (Romulus, MI)

    16. Rich Frantz (Redford, MI)

    5. Bob Rae (New Boston, MI)

    17. Tony Ortega (Riverview, MI)

    6. Randy DeMagio (Wyandotte, MI)

    18. Tod Sturgeon, Jr. (Flat Rock, MI)

    7. Steve Cronenwett, Jr. (Flat Rock, MI)

    19. Steve Chartrand (Flat Rock, MI)

    8. Dave Tanner (Carleton, MI)

    20. Terry Lilley (White Lake Twp., MI)

    9. Lyn Hall (Monroe, MI)

    21. Gary Majchrzak (Romeo, MI)

    10. Tim Moore (Wyandotte, MI)

    22. Randy Casey (Windsor, Ontario)

    11. Jarod MacZink (Rockwood, MI)

    23. Brian Graybill (Toledo, OH)

    12. Clyde McKee (Taylor, MI)

    24. Justin Schroeder (Canton, MI)

     15-Lap B-MAIN Feature

    1. Rich Abel (Trenton, MI)

    11. Chris Webber (Belleville, MI)

    2. Lonnie York (Romulus, MI)

    12. Eric Hart (Flat Rock, MI)

    3. Danny Slater (Wyandotte, MI)

    13. Jason Burkhart (New Boston, MI)

    4. Mitch Crider (Taylor, MI)

    14. Chris Burkhart (New Boston, MI)

    5. John Huebner, Sr. (Flat Rock, MI)

    15. Donald Burkhart (New Boston, MI)

    6. Earl Roth (Clarkston, MI)

    16. Ben Harris (Mt. Clemens, MI)

    7. Jim Alvis (Chesterfield, MI)

    17. Joel Kiger (Maumee, OH)

    8. Bob Swanson (Taylor, MI)

    18. Eric Fitzpatrick (Memphis, MI)

    9. David Kind (Trenton, MI)

    19. Larry Smouther (Taylor, MI)

    10. Jerry Eritano (Dearborn Heights,MI)

     

     10-Lap C-MAIN Feature

    1. Christian Fleck (Clinton Twp., MI)

    8. Ian Jezylo (Lincoln Park, MI)

    2. Chris Diovardi (Redford, MI)

    9. Tony Camilli (Romulus, MI)

    3. Troy Brehmer (Toledo, OH)

    10. John Huebner, Jr. (Flat Rock, MI)

    4. Jim Stocker (Clarkston, MI)

    11. Jim Kourtakis (Farmington Hills, MI)

    5. Rick Romanini (Willis,MI)

    12. James Pankow (Livonia, MI)

    6. Nick Bradley (Westland, MI)

    13. Stephanie Bradley (Westland, MI)

    7. Glenn Gregg (Leonard, MI)

     

Comments